Krav Maga Concept

Cílem výukových programů KM je naučit studenty nejen praktickému pojetí KM, sebeobranným technikám, bojovým dovednostem, CQB (boj v uzavřených prostorách jako např. dopravní prostředky, budovy, výtahy atp.), obranné taktice a dalším zásadám, které mohou být pohotově použity ihned, jakmile je zapotřebí, ale také i způsobům jak se přímým konfliktům vyhnout.

Klíčem našeho úspěchu je prezentace uceleného sebeobranného a bojového systému, který je postaven na poměrně nízkém počtu technik, což umožňuje jeho lehké zvládnutí.

Systém je stavěn na souborech jednotlivých principů, které jsou základem obrany pro většinu  útoků a scénářů. Díky tomuto přístupu jsou studenti schopni dosáhnout vysoké úrovně znalostí a dovedností, a to jak mentálně tak i fyzicky, v poměrně krátkém čase. Krav Maga je moderní systém charakteristický logickým a hlavně praktickým přístupem. Je to snadno naučitelný, přirozený a také efektivní systém využívající jednoduché pohyby a přirozené reakce lidského těla.

Mezi naše priority patří: předání potřebných dovedností našim žákům, zvýšení jejich pocitu jistoty a bezpečí, který je důležitý, aby byli schopni normálně žít, popř. řádně plnit své poslání a v neposlední řadě samozřejmě naprostá bezpečnost našich studentů během výuky. Celý průběh výuky je stavěn tak, aby se předešlo jakýmkoliv zraněním a to jak studentů, tak i třetích osob.