SAMI-X PRO

SAMI-X PRO (dříve známý jako Kapap Concept)

SAMI-X PRO znamená profesionální ozbrojené nebo neozbrojené řešení situací a scénářů. Program školení SAMI-X PRO byl vyvinut speciálně pro ozbrojené složky jako jsou policie, armáda, bezpečnostní a vládní agentury a ozbrojené civilisty.

Hlavním zaměřením tohoto odborného výcviku je rozvoj technických dovedností v manipulaci se zbraněmi (ochrana zbraně, taktický přístup, týmová práce, manipulace se zbraněmi a puškami atp.). Dále dovednosti v manipulaci s obuškem (teleskopický obušek, tonfa), obrana proti útokům nožů, obrana proti ozbrojeným hrozbám, řešení situací při braní rukojmích, kontrolní a přepravní techniky, boj na zemi (přemožení a kontrola útočníka s přihlédnutím k vlastnímu vybavení a oděvu), výcvik různých scénářů, protistresový výcvik a ochrana a zabezpečení budov nebo prostor.

Bohužel se často stává, že se tento systém zaměňuje s KRAV MAGA KAPAP, která absolutně nesouvisí s organizací SAMI Combat Systems, včele s mistrem Peterem Weckaufem. Snad proto jeho systém Kapap Concept byl i z tohoto důvodu přejmenován na SAMI-X PRO.

Certifikace: 

hl. instructor Petr Zahrádecký, level 1 / Instructor – Representative